Túllépte a kormány a napenergiás pályázat eredeti keretét, már 19 ezer háztartást támogattak

Túllépte a kormány a napenergiás pályázat eredeti keretét, már 19 ezer háztartást támogattak

A legfrissebb támogatói döntések nyomán immár 79 milliárd forintnyi támogatás kifizetését vállalta a Napenergia Plusz Programban, azaz többet, mint az eredetileg 75,8 milliárdra tervezett keretösszeg, és így az eredetileg tervezett 15 ezer helyett immár 19 ezer háztartás fejlesztéseit hagyták jóvá – közölte a friss összesítést kedden reggel az Energiaügyi Minisztérium. A napenergia magyarországi előretöréséről és a háztartási fejlesztésekről is szó lesz a Portfolio október 10-i Energy Investment Forum konferenciáján, amelynek részletei itt érhetők el.

Jócskán megemeli a kormány a lakossági napelemes pályázat keretét!

Jócskán megemeli a kormány a lakossági napelemes pályázat keretét!

Már több, mint 18 ezer támogatási kérelmet jóváhagytak az új lakossági napelemes és energiatárolós pályázaton, amellyel kimerült a 75,8 milliárd forintos eredeti támogatási keret, ezért a kormány kedd estétől felfüggeszti a pályázat előregisztrációs folyamatát, és egyúttal 30 milliárd forinttal megemeli a pályázat keretösszegét a további igények lefedése érdekében – ezt jelentette be egy hétfői Facebook-videóban Stenier Attila.

Átvették a vezetést a megújuló energiahordozók az unió áramtermelési mixében

Átvették a vezetést a megújuló energiahordozók az unió áramtermelési mixében

Nagyot esett a kőszén- és földgáz felhasználása tavaly az Európai Unióban, és ez az áramtermelésen belüli részarányban oda vezetett, hogy átvették a vezetést a megújuló energiahordozók a fosszilis alapúaktól, ami egy új korszak kezdetét jelenti – derült ki az Eurostat ma közzétett előzetes adataiból. Az áramtermelési mix átalakulásáról és a fosszilis alapú energiahordozók szerepéről is szó lesz a Portfolio október 10-i Energy Investment Forum konferenciáján, amelyre itt már lehet jelentkezni.

Gyorsan terjed egy különleges naperőművi megoldás Magyarországon

Gyorsan terjed egy különleges naperőművi megoldás Magyarországon

A nyár elejére mindent egybevetve már csaknem 6500 megawattnyi naperőmű üzemelt Magyarországon, mert az ipari és háztartási méretű (HMKE) erőművek együttesen 6050 MW kapacitása mellett immár 436 MW-ot tesz ki a saját célra termelő erőművek (SCTE) kapacitása – mutatott rá pénteki Facebook-posztjában a helyzetre az Energiaügyi Minisztérium. Utóbbi azt jelenti, hogy gyorsan terjed Magyarországon ez a különleges energiaellátási forma (SCTE), hiszen tavaly év végén még 408 MW-nál járt ez a szám, amely olyan ipari méretű erőműveket takar egy-egy gyár telephelye mellett, amely nem táplál be a közcélú hálózatba, hanem az adott gyár igényeit igyekszik lefedni, és így megspórolja a rendszerhasználati díj kifizetését. Frissítés! Cikkünk előző verziójában februárra 260 MW-ot írtunk, tévesen, az azóta közzétett MAVIR statisztika pontosította ezt. Ezekről a témákról is szó lesz a Portfolio október 10-i Energy Investment Forum konferenciáján, amelyre itt már lehet jelentkezni.

Tízezer felett jár az új napelemes pályázat nyerteseinek száma

Tízezer felett jár az új napelemes pályázat nyerteseinek száma

Meghaladta a tízezret a kedvezően elbírált támogatási kérelmek száma a Napenergia Plusz Programban, azaz a modern napelemes rendszerek telepítését támogató pályázaton – jelentette be szerda reggel Facebook-posztban az Energiaügyi Minisztérium. Ez azt jelenti, hogy a 75,8 milliárd forintos támogatási keretösszegből már több mint 40 milliárd forintot lekötöttek a nyertes projektek.

Példátlan folyamatok zajlanak az uniós áramtermelésben – Magyarország kirívó az egyik fontos mutatóban

Példátlan folyamatok zajlanak az uniós áramtermelésben – Magyarország kirívó az egyik fontos mutatóban

Példátlan folyamatok zajlanak az uniós áramtermelési szektorban egy ma nyilvánosságra hozott jelentés szerint, így például több áramot termeltek tavaly az EU-ban a szélerőművek, mint a gázerőművek. Közben rohamosan terjednek a naperőművek is, és így először ugrott 40% fölé a megújulók részaránya az áramtermelési mixben, amely mellett minden idők legalacsonyabb arányára, egyharmad alá esett a fosszilis alapú áramtermelés. Ebbe a képbe illeszkedik be az, hogy Görögország után (18,83%) Magyarországon nőtt a második legmagasabb arányúra, 18,16%-ra a napalapú áramtermelés aránya az egész EU-ban – hívta fel a figyelmet Facebook-posztjában az Energiaügyi Minisztérium.

Szédítő csúcs a magyar napelemeknél

Szédítő csúcs a magyar napelemeknél

Több mint 255 ezer háztartási méretű naperőmű üzemel már Magyarországon - jelezte vasárnapi közleményében az Energiaügyi Minisztérium. A háztartási méretű kiserőművek összes beépített teljesítménye kevesebb mint 1500 megawattról egyetlen év alatt 2300 megawatt fölé nőtt.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Csatába indult az elit Viharhadtest – Most aztán komoly ellenfélre talált Ukrajna?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.